KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16306356
nr 1630 6356
Fanny Hjelm
(1858-1944), Sverige
Blandteknik, Signerad, daterad 1932, Landskap, 11x7, yttermått inklusive ram: 20x11 cm
Fanny Hjelm, född 1858 i Lindesberg, död 1944, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 1 juli 2024
kl 20:07:09
1/7 19:43:59